Perakende Kurumsal Kaynak Planlaması

Retailer, perakende sektöründe faaliyet gösteren firmaların tüm operasyonel süreç ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla geliştirilen bir ERP sistemidir. Retailer Suite, perakende sektöründe faaliyet gösteren firmaların ticari faaliyetlerini, finans ve muhasebe süreçlerini, mağaza ve depo operasyonlarını hem bilgisayarlarından hem de mobil cihazlar üzerindeki uygulama ile yönetmesini sağlar. Retailer Suite, hem OBASE Grubu'nun diğer tamamlayıcı ürünleri ile hem de üçüncü taraflarca geliştirilen ürünlerle entegre olarak çalışabilmektedir.


Retailer, aşağıdaki alt ürünlerden oluşmaktadır:


Retailer Merkez Mağaza

Farklı ölçeklerdeki perakendecilere yönelik olarak geliştirilen Retailer, tedarik/talep zincirindeki  tüm iş süreçlerini verimli ve otomatik hale getiren, bilgiyi bir araya getirme, saklama, analiz etme, sonuçlarını ölçümleme imkanı veren, farklı perakendeci ihtiyaçlarına göre kolayca uyarlanabilen, merkezi, tek mağaza, zincir mağaza gibi farklı alt yapılarda, perakendeye ait diğer sistemlerle ve çevre birimlerle entegre çalışabilen perakende iş süreçlerine özel olarak tasarlanmış bir  çözümdür. Ürün, tedarikçi, tedarikçi sözleşme, ciro prim, fiyat, promosyon, sipariş, stok, sevkiyat, sayım, fatura, işletici-konsinye, maliyet, müşteri yönetimi ve mağaza içi operasyonlar (günsonu, plu, etiket, terazi, kasa defteri vb), temel operasyonel modüllerini içerir.


Retailer Depo

Depo içerisindeki tüm süreçlerin iş emirleri ile yönetilmesini, daha hızlı ve hatasız işlem yapılmasını, süreçleri otomatize ve optimize ederek operasyonun kolaylıkla izlenilebilmesini sağlar, depoda lokasyon bazında stok tutma, palet bazında stok tutma ve SKT takibi gibi özel işlemlere olanak tanır. Kapı giriş işlemleri, ürün kabul, kalite kontrol, yerleştirme, toplama, lokasyonlar arası hareket, stok işlemleri, sevk alanı İşlemleri, kalite kontrol, sayım gibi tüm temel operasyonel modülleri içerir.


Retailer Muhasebe & Finans

Temel muhasebe süreçlerinde cari hesap takibi, muhasebe entegrasyon yönetimi, çek yönetimi, fatura yönetimi, sabit kıymetler, tahakkuk yönetimi, kira yönetimi, yasal raporlamalar, mali tablolar, yevmiyelendirme, beyannameler, devir ve yansıtma işlemleri, banka mutabakatı, ödeme takibi gibi işlemlerin yönetilmesini sağlar. Aynı zamanda e-dönüşüm (fatura, irsaliye, arşiv, defter) süreçleriyle entegre çalışır.


Hal Kayıt Sistemi (HKS)

Sebze ve meyve ticaretinde bildirim modeline göre ürünlere ait bilgilere yönelik güncel veri tabanının oluşturulup, ortak bilgi paylaşımına olanak sağlayan Hal Kayıt Sistemi’nin gerektirdiği işlemlerin kolayca yapılabilmesi sağlanır. Hks sistemine otomatik entegrasyon ile Hks bildirimleri, künye alma, depo/mağaza künye ile mal kabul, Hks künye baskılarının alınması gibi işlemlerin kolayca yapılabilmesini sağlar.


Retailer-Dağıtık Mağaza

Retailer-Mağaza içerisinde, mağazacılık backoffice uygulaması bulunmaktadır. Merkezden gelen ürün / mağaza / fiyat / promosyon dataları Mağazacılık uygulammasına aktarılır. Bu ürün içerisinde, mağazanın tüm ihtiyaçlarının siparişlerinin oluşturulması, mağazada tüm firmadan ürün kabulü ve iade, mağazalar arası transfer, mağaza içi stok hareketleri, depodan ürün kabulü ve depoya iade stok hareketlerinin yapılması sağlanır, sayım süreçleri yürütülür, mağazacılık raporları alınabilir. Kasaya ve teraziye ürün / fiyat bilgileri gönderilir, kasadan satış datası çekilerek işlenir, kasiyer işlemleri ve ana kasa işlemleri yapılır.


Retailer Pazaryeri Entegrasyonu

Tanımlanan bir ürünün istenilen Pazar yerinde siparişe açılması, Pazar yeri bazlı farklı fiyatlandırılması ve yönetimi sürecinin merkezi olarak yönetilmesini sağlamaktadır.  OBASE; piyasadaki sık kullanılan önemli Pazar yerleri ile anlık entegrasyon yapmak üzere connector geliştirmiştir.


Barcoder (Kablosuz Mağaza ve Depo Otomasyon Sistemi)

Barcoder, farklı endüstriyel sahalarda günlük operasyonların kolaylıkla yapılabilmesi için mobil araçların kullanılmasını sağlayan kablosuz bir otomasyon çözümüdür. Perakendeciler bu çözüm sayesinde ürün, stok, sipariş ve envanter işlemlerini çevrimiçi olarak lokasyondan bağımsız yapabilme imkânına kavuşur. Barcoder ile sahada; el terminalleri üzerinden sipariş verilebilir, stok hareketleri yapılabilir, etiket ürün listesi oluşturulabilir, sayım yapılabilir, ürünün fiyat ve stok gibi bilgileri görüntülenebilir; toplama, sevkiyat, forklift işlemleri yapılabilir.

KİM MARKET

"Obase Detailer ile Sonuca Giden Raporlama"

"10 yılı aşkın bir süredir mağazalarımızın yönetiminde ve karar destek süreçlerinde, Obase çözüm ortaklığında MicroStrategy İş zekası platformunun yeteneklerin kullanıyoruz. Kullanıcılara kolay kullanım sunan Obase Detailer çözümü; hızlıca tasarlanabilen raporlar, dashboardlar, otomatik bildirimler ile mağazalarımızı ve depolarımızı en üst seviyede verimlilikle yönetiyoruz. Raporlamayı kullanıcılara bırakmak yerine, abonelikler ile günlük kritik ve önemli konularda ekranlarına otomatik olarak getiriyoruz. Yöneticilere sadece rapor sonuçlarını yorumlamak kalıyor. Böylece sorumlu oldukları mağaza ve bölgelerde sahada bu rapor sonuçlarına göre aksiyon almaları kolaylaşıyor. MicroStrategy’nin bu kadar kısa sürede Kim Market’in büyümesine yapmış olduğu katkı inanılmaz!"

KİM MARKET

Baki Öztürk

Bilgi Teknolojileri Sistemleri Direktörü

Aras Kargo

"Self servis BI yapısı kullanımı, kullanıcıların hızlı bir şekilde raporlarını oluşturmasını sağlarken verilerin şeffaflığını da koruyabiliyor."

"Operasyonlarımızda 10 yılı aşkın zamandır MicroStrategy çözümünü, Obase danışmanlığında kullanıyoruz. Kullanıcılar tarafından gelen raporlama taleplerinin azaltılması bizim için önemliydi. Self servis BI yapısı kullanımını daha da arttırarak ve kullanıcıları eğiterek gelen rapor taleplerini azalttık."

Aras Kargo

Mehmet Zeki Güngör

İş Zekası Müdürü

MicroStrategy

"Obase komple çözüm sunma yetkinliğine ve güçlü bir ekibe sahip en deneyimli iş ortaklarımız arasında yer alıyor."

"MicroStrategy’nin en fazla deneyime, komple çözüm sunma yetkinliğine ve güçlü bir ekibe sahip olan iş ortakları arasında yer alan Obase, MicroStrategy olarak Türkiye’de başarılı olmamızda çok önemli bir rol oynadı. Türkiye’de Obase ile olan 20 yılı aşkın ortaklığımız, yıllardır süregelen sadık müşteri profilimizi muhafaza etmek, güçlendirmek ve büyütmek, bundan sonra da önceliğimiz olacak."

MicroStrategy

Darrly Owen

MEA Bölgesi Başkan Yardımcısı

Boyner Grubu

"Artık anlık kasa verisini çok daha hızlı işleyip, operasyonel kararları daha hızlı alabiliyoruz."

"20 yıldır MicroStrategy iş zekası ve analitik ile Boyner grubu şirketlerinde ana yerini muhafaza ediyor. Günümüzde işimizi veriye dayalı bir şekilde yapmadan, verimli bir operasyon yürütmek ve rekabet edebilmek mümkün değil. MicroStrategy’nin yapısal olmayan akışkan veri üzerinden çalışma yeteneği ile anlık kasa verisini artık çok daha hızlı işleyip, operasyonel kararları daha hızlı alabiliyoruz."

Boyner Grubu

Sedat Yıldırım

Omnichannel Perakende ve Teknoloji Direktörü

Ayaydin-Miroglio Group

"Raporlama eforları azalırken, analiz ve karar sürecimiz hızlandı."

"Ayaydın-Miroglio Grup olarak; kullanılan farklı sistemlerimiz vardı. Bu sistemlerin ürettikleri verilerin konsilide edilmesi ve raporlama alt yapısını değiştirmek ihtiyacı doğdu. Perakende ve proje tecrübesine güvendiğimiz Obase ile yaptığımız çalışma ile veri kaynakları toplantı. Raporlar analiz edildi. Bunların sonucunda başarılı bir konsilidasyon gerçekleştirildi. Bu sayede raporlama eforları azalırken, analiz ve karar süreci hızlandı."

Ayaydin-Miroglio Group

Hakan Duran

IT ve E-Ticaret Direktörü

Migros Türk T.A.Ş.

"Web raporlama uygulamalarından mobile, oradan da Hypercard ve Zeroclick kullanımlarına geçtik."

"Migros olarak 1998 yılında Obase ile birlikte 32 web kullanıcıyla çıktığımız bu yolculukta web raporlama uygulaması olarak kullanmaya başladığımız MicroStrategy’yi, 2010 yılında mobil özelliği ile BENİM OFİSİM bugünkü adıyla MiO ile tüm mağazalarımıza ve Memobil uygulamamızla tüm malverenlerimiz için kullanılan mobil raporlama yapısına taşıdık. Şu an toplamda mobil ve web platformumuzla 4000+ BI kullanıcımız ve Microstrategy üzerinden günlük yaptığımız 1000+ mail gönderimimiz mevcut. Obase ekibinin desteği ile Yıllık olarak 9 milyon mobil rapor ile iş zekası süreçlerimizi yönetiyoruz. Bugün geldiğimiz noktada ise MSTR’ın yeni teknolojilerinden Zeroclick ve Hypercard uygulamalarını kullanmaya başladık."

MİGROS

Veri Ambarı ve İş Zekası Müdürü

Işıl Öztürk

Migros

"Tüm mağazalarımızın mağaza yöneticisinin ofis ortamını iPad’lere taşıdık"

"iPad’lere taşıdık. Bu büyüklükteki bir proje için MicroStrategy Mobil Platform’unu seçtik ve tüm süreçlerde OBASE’e güvendik OBASE ile uzun yıllardır, benzer operasyonel mükemmeliyet ve inovasyon sağlayan projeleri çok iyi bir ekip çalışması ile sürdürmekteyiz."

MİGROS

Kerim Tatlıcı

IT ve Ar-Ge Direktörü

TURKCELL

"OBASE, verimizi ve bizim ihtiyaçlarımızı çok iyi tanıyor."

"Obase ve Turkcell BT departmanı uzun süredir birlikte çalışıyor. MicroStrategy yeteneklerini kullanmadaki uzmanlığı ile iş hedeflerimize ulaşmamıza katkıda bulunuyor. Obase ve Turkcell BT departmanı uzun süredir birlikte çalışıyor. Obase ihtiyaçlarımızı anlıyor ve verilerimizi derinlemesine biliyor. MicroStrategy yeteneklerini kullanmadaki uzmanlığı ile iş hedeflerimize ulaşmamıza katkıda bulunuyor."

TURKCELL

Hilal Atılay

İnsan Kaynakları Direktörü

EWE Türkiye Holding

"OBASE ile veriye dayalı İş kararları"

"One IT projesi, ile, operasyonel verimliliğimizi otomatikleşen veri aktarımı ile artırmanın yanı sıra; tek bir gerçek değer üzerinden objektif stratejiler oluşturuyoruz."

EWE Türkiye Holding

Gökhan Ekşi

Perakende ve Ticari Uygulamalar Müdürü
TÜM BAŞARI HİKAYELERİMİZ

Sektörünüze özel çözümler için

BİZE ULAŞIN