Blok Zinciri (Blockchain) Teknolojisi ile Yeni Nesil Perakendecilik

BROŞÜR

Perakende İş Süreçlerinde Şeffaflık

Blockhain (Blok Zinciri) teknolojisi son yıllarda bir çok sektörde olduğu gibi Perakende sektöründe de önemli değişimlere neden oluyor. Blockchain teknolojisi ile tedarikçi ve perakendeci arasında güvene dayalı bir tedarik zinciri yapısı oluşturabiliyor. Böylece tüm perakende süreçleri şeffaflaşırken; gıda ürünleri için de dijital ve şeffaf bir izlenebilirlik sistemi ile tüketicinin de güveni artırılmış oluyor.

Blockchain Teknolojileri ile Modern Tarım Süreçlerinde Sürdürülebilirlik

Blockchain teknoloji  ile sürdürülebilir tarımsal üretim ve tüketim süreci yaratmak imkanı bulunuyor.

Blockchain teknolojileri, tohumun kalitesi hakkındaki bilgileri birleştirmek, mahsullerin nasıl büyüdüğünü izlemek ve tarladan ayrıldıktan sonra yolculuğunu kaydetmek için kullanılabilir.

Veriler, üretimden tüketime değişmez kayıtlar sağlayarak tedarik zincirlerinde şeffaflığı artırabilir. Bu tür veriler, tedarik zincirinin her adımı boyunca bilgi transferini kolaylaştırma potansiyeline sahiptir. Blockchain sisteminde denetim uygun doğrulama metodları ile uygulanırsa, sürdürülebilirliği ve gıda güvenliğini baltalayan yasadışı ve etik olmayan üretim ve dağıtımı önleyebilir.

Ürün Kaynağı ve Orjinalliği Takibi
Güvenilir Dijital İşlemler
Tedarik Zinciri İzlenebilirliği
Ağ Sadakat Programları
Anlık Hizmet Kalitesi Kontrolü
Suistimalleri Engelleme

Blockchain teknolojisi ile müşterilerinize satın aldıkları ve hassasiyet gösterdikleri ürünler ile ilgili içerikleri, kaynağı, saflığı ve doğallığı gibi bilgileri daha güvenilir ve doğru şekilde sağlayın. Müşterilerinize kaliteli ve taze ürünler sunmanın yanında, marka imajınızı güçlendirin.

Blockchain bazlı ödeme ve işlemlerde üçüncü parti ihtiyacınızı en aza indirin. Firmalar arası daha hızlı ve suistimale kapalı işlemler ile iş ortaklarınızın çalışma verimliliğini artırıken, maliyetlerinizi de düşürün. Özellikle fatura kontrol, mal kabul ve kalite kontrol süreçlerinde iyileşme sağlayın.

  • Ürün güvenirliği, hizmet kalitesinin anlık kontrolü ile müşteri memnuniyetinde artış
  • Ürün izlenebilirliği ile güvenilir hizmet sağlayarak müşteri marka imajının güçlenmesi
  • En karmaşık tedarik zinciri süreçlerinde bile stok takibi ile bulunurluk artışı
  • Fatura kontrol, mal kabul ve kalite kontrol süreçlerinde iyileşme

Sektörünüze özel çözümler için

BİZE ULAŞIN