Perakende İş Zekası

Perakende İş Zekası

Detailer Suite | Perakende İş Zekâsı ve Karar Destek Sistemi

Detailer, bir perakendecinin farklı veri kaynaklarındaki verilerini, bir veri ambarı modelinde konsolide ederek, zenginleştirilmiş veri ve anahtar performans göstergeleri oluşturan perakendeye özel iş zekâsı ve karar destek sistemidir. Perakendeciler için ortak bir kütüphane ile rapor ve gösterge panelleri üzerinden yönetim kararlarının alınabileceği bir çözümdür. Bu çözüm ailesi ile mobil cihazlarla mağaza, tedarikçi, depo, müşteri ve ürün yönetimlerinin anlık olarak takip edilmesi sağlanmaktadır. E-ticaret, fiziksel mağaza satışları gibi farklı kanallardan gelen satış ve stok bilgileri tek bir yönetim panelinden yönetilebilmektedir.


Detailer, aşağıdaki alt ürünlerden oluşmaktadır:


Detailer Advanced

OBASE Detailer, perakendecinin bilgi omurgası olarak hareket ederek perakende yöneticileri tarafından alınan hem gerçek zamanlı taktikler, hem de uzun vadeli stratejik kararlar için bir bilgi sağlayan analitik raporlama çözümüdür. Verinin anlamlandırıp bilgiye dönüşmesinde kullanıcıların ihtiyacı olan know howı sağlayan Detailer, ani ve doğaçlama sorulara hızlıca yanıt bulur. Sahadan başlayıp yöneticilere kadar tüm katmanlara hitap eder. Farklı sistemlere veri sağlama, entegrasyon gibi ihtiyaçlara hızlı adapte olur. Değişen şartlara ve durumlara hızlı uyum sağlar. Esnektir, zamandan ve kağıttan tasarruf sağlar. Kullanıcılara görecekleri rapor ve data bazında kısıtlamalar getirerek güvenlik sağlayabilir ve tek raporu tüm kullanıcılara dağıtabilir. Exceptional raporlama ile sistemde ve veri kalitesinde iyileştirmelere destek verir. Içerisinde uçtan uca satış (mağaza yönetimi, bölge yönetimi, kanal yönetimi), Tedarik zinciri Yönetimi, Promosyon Analizi, Denetim Raporları, Stok Yönetimi, Sipariş Yönetimi, Bütçe modülleri bulunmaktadır.


Detailer CRM

OBASE Detailer CRM, çok kanallı bir yaklaşımla üstün bir müşteri yönetimi uygulaması oluşturmak için geliştirilmiştir. Oluşturulan datamart içerisinde müşteriye ait temel veriler, müşterinin transaction, puan hareketleri, şikayet bilgileri gibi farklı kaynaklardan oluşturulan veriler üzerinden müşteri, marka ve satış kanalı bazında müştri deografik bilgileri, alışveriş alışkanlıkları, ürün sahiplikleri ve frekansları, iade alışkanlıkları, iletişim tercihleri, favori mağaza, kanal, şehir, ödeme tipi, kampanya bilgileri, kampanya davranışları, indirim oranı duyarlılıkları ve müşteri edinimleri gibi hazır KPI ları oluşturur. Müşteri segmentasyonu, sepet ve RFM analizi ve segment geçiş puanları gibi modeler perakendeye uyumlu, CRM yöneticileri için iyi yapılandırılmış bir sistem sunmak üzere bu üründe bir araya getirilmiştir. müşteri etkileşimleri ile elde edilen izleri veriye dönüştürme, depolama ve bunları kişiselleştirilmiş iş kararları için analiz etmeyi sağlayan kullanıma hazır çözümler sunmaktadır.


Detailer E-Com

E-ticaret ve Pazar yerlerinden gelen üyelik, müşteri, sepet ve ödeme bilgileriyle operasyonel sistemlerdeki toplama, fatura, stok bilgilerini konsolide ederek bütünleşik olarak eticaret operasyonunuzun performansını izlemenizi sağlar. Modül içerisinde site performans ölçümü, ziyaretçi dönüşümlerini, üyelik performansı, ürün satış performansı, yoksatma analizleri, müşteri segmentasyonu, sepet analizleri, kampanya performans ölçümleri, toplama ve teslimat süreçlerindeki performanslar ölçülebilir.


Depo Görüntüleme

Depo ürün kabulü, stok hareketleri ve sipariş yönetim süreçlerinin takibi ve analizini sağlayan çözümdür. Depo toplamalarını anlık olarak takip edebilir, sipariş karşılama oranları ve karşılanamayan siparişlerin nedenlerinin analizi yapılabilir, siparişlerin toplama hızları, peron bazında doluluk oranları, yoldaki araçlar, rulotların statüleri izlenebilir.


Mobil Anket (Youdit)

Perakende sektörünün önemli performans göstergelerinden biri olan saha denetlemelerinin yaratıldığı, işlendiği ve analiz edildiği Mobil Anket ve Denetim çözümüdür.

KİM MARKET

"Obase Detailer ile Sonuca Giden Raporlama"

"10 yılı aşkın bir süredir mağazalarımızın yönetiminde ve karar destek süreçlerinde, Obase çözüm ortaklığında MicroStrategy İş zekası platformunun yeteneklerin kullanıyoruz. Kullanıcılara kolay kullanım sunan Obase Detailer çözümü; hızlıca tasarlanabilen raporlar, dashboardlar, otomatik bildirimler ile mağazalarımızı ve depolarımızı en üst seviyede verimlilikle yönetiyoruz. Raporlamayı kullanıcılara bırakmak yerine, abonelikler ile günlük kritik ve önemli konularda ekranlarına otomatik olarak getiriyoruz. Yöneticilere sadece rapor sonuçlarını yorumlamak kalıyor. Böylece sorumlu oldukları mağaza ve bölgelerde sahada bu rapor sonuçlarına göre aksiyon almaları kolaylaşıyor. MicroStrategy’nin bu kadar kısa sürede Kim Market’in büyümesine yapmış olduğu katkı inanılmaz!"

KİM MARKET

Baki Öztürk

Bilgi Teknolojileri Sistemleri Direktörü

Aras Kargo

"Self servis BI yapısı kullanımı, kullanıcıların hızlı bir şekilde raporlarını oluşturmasını sağlarken verilerin şeffaflığını da koruyabiliyor."

"Operasyonlarımızda 10 yılı aşkın zamandır MicroStrategy çözümünü, Obase danışmanlığında kullanıyoruz. Kullanıcılar tarafından gelen raporlama taleplerinin azaltılması bizim için önemliydi. Self servis BI yapısı kullanımını daha da arttırarak ve kullanıcıları eğiterek gelen rapor taleplerini azalttık."

Aras Kargo

Mehmet Zeki Güngör

İş Zekası Müdürü

MicroStrategy

"Obase komple çözüm sunma yetkinliğine ve güçlü bir ekibe sahip en deneyimli iş ortaklarımız arasında yer alıyor."

"MicroStrategy’nin en fazla deneyime, komple çözüm sunma yetkinliğine ve güçlü bir ekibe sahip olan iş ortakları arasında yer alan Obase, MicroStrategy olarak Türkiye’de başarılı olmamızda çok önemli bir rol oynadı. Türkiye’de Obase ile olan 20 yılı aşkın ortaklığımız, yıllardır süregelen sadık müşteri profilimizi muhafaza etmek, güçlendirmek ve büyütmek, bundan sonra da önceliğimiz olacak."

MicroStrategy

Darrly Owen

MEA Bölgesi Başkan Yardımcısı

Boyner Grubu

"Artık anlık kasa verisini çok daha hızlı işleyip, operasyonel kararları daha hızlı alabiliyoruz."

"20 yıldır MicroStrategy iş zekası ve analitik ile Boyner grubu şirketlerinde ana yerini muhafaza ediyor. Günümüzde işimizi veriye dayalı bir şekilde yapmadan, verimli bir operasyon yürütmek ve rekabet edebilmek mümkün değil. MicroStrategy’nin yapısal olmayan akışkan veri üzerinden çalışma yeteneği ile anlık kasa verisini artık çok daha hızlı işleyip, operasyonel kararları daha hızlı alabiliyoruz."

Boyner Grubu

Sedat Yıldırım

Omnichannel Perakende ve Teknoloji Direktörü

Ayaydin-Miroglio Group

"Raporlama eforları azalırken, analiz ve karar sürecimiz hızlandı."

"Ayaydın-Miroglio Grup olarak; kullanılan farklı sistemlerimiz vardı. Bu sistemlerin ürettikleri verilerin konsilide edilmesi ve raporlama alt yapısını değiştirmek ihtiyacı doğdu. Perakende ve proje tecrübesine güvendiğimiz Obase ile yaptığımız çalışma ile veri kaynakları toplantı. Raporlar analiz edildi. Bunların sonucunda başarılı bir konsilidasyon gerçekleştirildi. Bu sayede raporlama eforları azalırken, analiz ve karar süreci hızlandı."

Ayaydin-Miroglio Group

Hakan Duran

IT ve E-Ticaret Direktörü

Migros Türk T.A.Ş.

"Web raporlama uygulamalarından mobile, oradan da Hypercard ve Zeroclick kullanımlarına geçtik."

"Migros olarak 1998 yılında Obase ile birlikte 32 web kullanıcıyla çıktığımız bu yolculukta web raporlama uygulaması olarak kullanmaya başladığımız MicroStrategy’yi, 2010 yılında mobil özelliği ile BENİM OFİSİM bugünkü adıyla MiO ile tüm mağazalarımıza ve Memobil uygulamamızla tüm malverenlerimiz için kullanılan mobil raporlama yapısına taşıdık. Şu an toplamda mobil ve web platformumuzla 4000+ BI kullanıcımız ve Microstrategy üzerinden günlük yaptığımız 1000+ mail gönderimimiz mevcut. Obase ekibinin desteği ile Yıllık olarak 9 milyon mobil rapor ile iş zekası süreçlerimizi yönetiyoruz. Bugün geldiğimiz noktada ise MSTR’ın yeni teknolojilerinden Zeroclick ve Hypercard uygulamalarını kullanmaya başladık."

MİGROS

Veri Ambarı ve İş Zekası Müdürü

Işıl Öztürk

Migros

"Tüm mağazalarımızın mağaza yöneticisinin ofis ortamını iPad’lere taşıdık"

"iPad’lere taşıdık. Bu büyüklükteki bir proje için MicroStrategy Mobil Platform’unu seçtik ve tüm süreçlerde OBASE’e güvendik OBASE ile uzun yıllardır, benzer operasyonel mükemmeliyet ve inovasyon sağlayan projeleri çok iyi bir ekip çalışması ile sürdürmekteyiz."

MİGROS

Kerim Tatlıcı

IT ve Ar-Ge Direktörü

TURKCELL

"OBASE, verimizi ve bizim ihtiyaçlarımızı çok iyi tanıyor."

"Obase ve Turkcell BT departmanı uzun süredir birlikte çalışıyor. MicroStrategy yeteneklerini kullanmadaki uzmanlığı ile iş hedeflerimize ulaşmamıza katkıda bulunuyor. Obase ve Turkcell BT departmanı uzun süredir birlikte çalışıyor. Obase ihtiyaçlarımızı anlıyor ve verilerimizi derinlemesine biliyor. MicroStrategy yeteneklerini kullanmadaki uzmanlığı ile iş hedeflerimize ulaşmamıza katkıda bulunuyor."

TURKCELL

Hilal Atılay

İnsan Kaynakları Direktörü

EWE Türkiye Holding

"OBASE ile veriye dayalı İş kararları"

"One IT projesi, ile, operasyonel verimliliğimizi otomatikleşen veri aktarımı ile artırmanın yanı sıra; tek bir gerçek değer üzerinden objektif stratejiler oluşturuyoruz."

EWE Türkiye Holding

Gökhan Ekşi

Perakende ve Ticari Uygulamalar Müdürü
TÜM BAŞARI HİKAYELERİMİZ

Sektörünüze özel çözümler için

BİZE ULAŞIN