Halka Arz

Halka Arz

Halka Arz Detayları

Türkiye’nin öncü teknoloji geliştirme ve yazılım şirketlerinden biri olarak 28-29 Temmuz 2022 tarihlerinde Borsa’da Satış yolu ve Eşit Dağıtım yöntemi ile gerçekleşen halka arzımızda talep toplama sürecimizi başarı ile tamamlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Gururla belirtiriz ki kurumumuzun halka arzı, son bir yılın en yüksek katılımlı halka arzı oldu. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayınlanan verilere göre halka arzımıza 300.000’in üzerinde yatırımcı katılım sağladı. OBASE, 03 Ağustos 2022 tarihi itibariyle Borsa İstanbul Ana Pazar’da “OBASE.E” kodu ile işlem görmeye başladı.

Halka arzda 305.665 yatırımcıdan, satışa sunulan adedin 3,78 katına denk gelen 52.879.050 pay karşılığı toplam 555.230.025 TL tutarlı talep toplandı. 1,00 TL nominal değerli payların halka arz fiyatı 10,50 TL olarak belirlenen halka arzda, yatırımcılara 14.000.000 TL nominal değerli payların satışı gerçekleştirildi. Halka arz büyüklüğümüz 147.000.000 TL olarak gerçekleşti.

Halka arz sürecimizin ortağı olan ve emeği geçen; başta bize gönülden inanan yatırımcılarımıza, varlıklarıyla gücümüze güç katan OBASE ekibimize, halka arzımıza liderlik eden Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası A.Ş. ile Ziraat Yatırım Menkul Değerler A.Ş. yönetici ve ekiplerine, halka arz danışmanlarımız Canyon Venture Partners ve Kozikoğlu Finansal Danışmanlık Ltd. Şti.’ye, hukuk danışmanımız Esin Avukatlık Ortaklığı‘na ve iletişim danışmanımız TimePR’a teşekkür ediyoruz…

Şimdi sahip olduğumuz bu büyük aile ile ülkemizde yatırım üreterek daha fazla beyin gücü ihracatı yapmanın ve küreselleşmeye hız vermenin zamanı!

Sektörümüze ve ülkemize sağladığımız katma değeri yükseltmek adına mutluluğumuzu ve haklı gururumuzu paylaşan herkese teşekkürlerimizi sunarız.

Halka Arz Liderleri

Kalkınma Yatırım Bankası
Ziraat Yatırım

Kamuoyu Aydınlatma Bilgisi (Disclaimer)

Payların halka arz fiyatının belirlenmesinde Sermaye Piyasası Kurulu’nun veya Borsa İstanbul A.Ş.’nin herhangi bir takdir yetkisi ya da onayı bulunmamaktadır. Şirket ve halka arz edilen paylarla ilgili bilgileri içeren 21 Temmuz 2022 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylanmış İzahname ve Tasarruf Sahiplerine Satış Duyurusu; OBASE’in internet sitesinde (www.obase.com) ve Şirket’in halka arzına aracılık eden Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası A.Ş. ile Ziraat Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nin internet sitelerinde (www.kalkinma.com.tr – www.ziraatyatirim.com.tr) ve Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (www.kap.org.tr) yayımlanmıştır. Yatırımcıların yatırım kararlarını, anılan internet sitelerinde yayımlanmış olan halka arz edilen paylara ilişkin İzahname ile Tasarruf Sahiplerine Satış Duyurusu’nu incelemek suretiyle vermeleri gerekmektedir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

OBASE Tanıtım Filmi