Yeni Nesil Mağazacılık

Yeni Nesil Mağazacılık

Axbase Suite ile Perakendeye Özel Microsoft Kurumsal Kaynak Planlaması Uygulamaları

Axbase Suite, Microsoft Dynamics Ürün Ailesi'ndeki, ERP altyapısında kullanılmak üzere implementasyonu gerçekleştirilmiş, birçok perakende şirketinde kullanılan iş çözümleri paketidir. Perakende sektöründe faaliyet gösteren firmaların, mağaza operasyonel süreçlerinin mobil cihazlar üzerinden yürütülmesi ile müşteri ve çalışanlar için dijital olarak dönüştürülmesi çözümleri, E-Dönüşüm uygulamaları, finans, muhasebe ve tedarik zinciri süreçlerindeki uygulamalar ile kira yönetimi gibi çözümlerin tamamı bu suite içerisinde yer almaktadır.

Axbase Suite, aşağıdaki alt ürünlerden oluşmaktadır:


Allstore 

Allstore, mağazanın, müşteri ve çalışanlar için dijital olarak dönüştürülmesi ve süreçlerin iyileştirilmesine olarak tanıyan bir çözümdür. Mağaza Müdürlerinin mağazalardaki stokları, stok hareketlerini, ürün kataloglarını ve bütünleşik müşteri verisini görerek tüm operasyonu yönetmesini sağlar.


Axbase

Microsoft Dynamics AX ERP alt yapısında kullanılmak üzere implementasyonu gerçekleştirilmiş, bir çok perakende şirketinde kullanılan yetenekli ve kararlı iş çözümleri paketidir. OBASE, sektörel deneyimleriyle, Finans, Muhasebe, Tedarik Zinciri süreçlerindeki uygulamaları içermektedir.


Axpos

Modern bir perakendecinin tüm süreçlerini kapsayan tam donanımlı bir POS ve yönetici modülüdür. Çok tipli satışları (diplomatik, vergisiz) ve ödemeleri, bilgi kodlarını, kalem karşılaştırmalarını, esnek indirimleri, askıya alma / geri çekme / iptal işlemlerini ve iade yönetimini destekler. Arka ofis işlevleri diğer mağaza stoklarını görebilmeyi, siparişleri ve seri / lot numarasıtakibini yapabilmeyi sağlar.


E-Dönüşüm 365

Firmaların operasyonel iş süreçlerini yazal mevzuatlara ve yeni nesil mimariye uygun hale getiren bir çözümdür.


Obase 365

Microsoft Dynamics 365 ERP alt yapısında kullanılmak üzere implementasyonu gerçekleştirilmiş, bir çok perakende şirketinde kullanılan yetenekli ve kararlı iş çözümleri paketidir. OBASE, sektörel deneyimleriyle, Finans, Muhasebe, Tedarik Zinciri süreçlerindeki uygulamaları içermeketedir.


Obase 365 Kira Yönetimi

OBASE 365 Kira Yönetimi, büyük ölçekli firmalar ve AVM Yönetimleri için, mağaza ve depoların kira yönetimi ile ilgili tüm işlemlerini otomatikleştirerek operasyonel kolaylık sağlayan bir çözümdür.


Obase 365 Temel Add-On

Microsoft Dynamics 365 ERP nin ilk kurulum setidir. Bir ERP içerisinde uyarlama için gerekli temel uygulama ve arkaplan yazılımlarını içerir.

KİM MARKET

"Obase Detailer ile Sonuca Giden Raporlama"

"10 yılı aşkın bir süredir mağazalarımızın yönetiminde ve karar destek süreçlerinde, Obase çözüm ortaklığında MicroStrategy İş zekası platformunun yeteneklerin kullanıyoruz. Kullanıcılara kolay kullanım sunan Obase Detailer çözümü; hızlıca tasarlanabilen raporlar, dashboardlar, otomatik bildirimler ile mağazalarımızı ve depolarımızı en üst seviyede verimlilikle yönetiyoruz. Raporlamayı kullanıcılara bırakmak yerine, abonelikler ile günlük kritik ve önemli konularda ekranlarına otomatik olarak getiriyoruz. Yöneticilere sadece rapor sonuçlarını yorumlamak kalıyor. Böylece sorumlu oldukları mağaza ve bölgelerde sahada bu rapor sonuçlarına göre aksiyon almaları kolaylaşıyor. MicroStrategy’nin bu kadar kısa sürede Kim Market’in büyümesine yapmış olduğu katkı inanılmaz!"

KİM MARKET

Baki Öztürk

Bilgi Teknolojileri Sistemleri Direktörü

Aras Kargo

"Self servis BI yapısı kullanımı, kullanıcıların hızlı bir şekilde raporlarını oluşturmasını sağlarken verilerin şeffaflığını da koruyabiliyor."

"Operasyonlarımızda 10 yılı aşkın zamandır MicroStrategy çözümünü, Obase danışmanlığında kullanıyoruz. Kullanıcılar tarafından gelen raporlama taleplerinin azaltılması bizim için önemliydi. Self servis BI yapısı kullanımını daha da arttırarak ve kullanıcıları eğiterek gelen rapor taleplerini azalttık."

Aras Kargo

Mehmet Zeki Güngör

İş Zekası Müdürü

MicroStrategy

"Obase komple çözüm sunma yetkinliğine ve güçlü bir ekibe sahip en deneyimli iş ortaklarımız arasında yer alıyor."

"MicroStrategy’nin en fazla deneyime, komple çözüm sunma yetkinliğine ve güçlü bir ekibe sahip olan iş ortakları arasında yer alan Obase, MicroStrategy olarak Türkiye’de başarılı olmamızda çok önemli bir rol oynadı. Türkiye’de Obase ile olan 20 yılı aşkın ortaklığımız, yıllardır süregelen sadık müşteri profilimizi muhafaza etmek, güçlendirmek ve büyütmek, bundan sonra da önceliğimiz olacak."

MicroStrategy

Darrly Owen

MEA Bölgesi Başkan Yardımcısı

Boyner Grubu

"Artık anlık kasa verisini çok daha hızlı işleyip, operasyonel kararları daha hızlı alabiliyoruz."

"20 yıldır MicroStrategy iş zekası ve analitik ile Boyner grubu şirketlerinde ana yerini muhafaza ediyor. Günümüzde işimizi veriye dayalı bir şekilde yapmadan, verimli bir operasyon yürütmek ve rekabet edebilmek mümkün değil. MicroStrategy’nin yapısal olmayan akışkan veri üzerinden çalışma yeteneği ile anlık kasa verisini artık çok daha hızlı işleyip, operasyonel kararları daha hızlı alabiliyoruz."

Boyner Grubu

Sedat Yıldırım

Omnichannel Perakende ve Teknoloji Direktörü

Ayaydin-Miroglio Group

"Raporlama eforları azalırken, analiz ve karar sürecimiz hızlandı."

"Ayaydın-Miroglio Grup olarak; kullanılan farklı sistemlerimiz vardı. Bu sistemlerin ürettikleri verilerin konsilide edilmesi ve raporlama alt yapısını değiştirmek ihtiyacı doğdu. Perakende ve proje tecrübesine güvendiğimiz Obase ile yaptığımız çalışma ile veri kaynakları toplantı. Raporlar analiz edildi. Bunların sonucunda başarılı bir konsilidasyon gerçekleştirildi. Bu sayede raporlama eforları azalırken, analiz ve karar süreci hızlandı."

Ayaydin-Miroglio Group

Hakan Duran

IT ve E-Ticaret Direktörü

Migros Türk T.A.Ş.

"Web raporlama uygulamalarından mobile, oradan da Hypercard ve Zeroclick kullanımlarına geçtik."

"Migros olarak 1998 yılında Obase ile birlikte 32 web kullanıcıyla çıktığımız bu yolculukta web raporlama uygulaması olarak kullanmaya başladığımız MicroStrategy’yi, 2010 yılında mobil özelliği ile BENİM OFİSİM bugünkü adıyla MiO ile tüm mağazalarımıza ve Memobil uygulamamızla tüm malverenlerimiz için kullanılan mobil raporlama yapısına taşıdık. Şu an toplamda mobil ve web platformumuzla 4000+ BI kullanıcımız ve Microstrategy üzerinden günlük yaptığımız 1000+ mail gönderimimiz mevcut. Obase ekibinin desteği ile Yıllık olarak 9 milyon mobil rapor ile iş zekası süreçlerimizi yönetiyoruz. Bugün geldiğimiz noktada ise MSTR’ın yeni teknolojilerinden Zeroclick ve Hypercard uygulamalarını kullanmaya başladık."

MİGROS

Veri Ambarı ve İş Zekası Müdürü

Işıl Öztürk

Migros

"Tüm mağazalarımızın mağaza yöneticisinin ofis ortamını iPad’lere taşıdık"

"iPad’lere taşıdık. Bu büyüklükteki bir proje için MicroStrategy Mobil Platform’unu seçtik ve tüm süreçlerde OBASE’e güvendik OBASE ile uzun yıllardır, benzer operasyonel mükemmeliyet ve inovasyon sağlayan projeleri çok iyi bir ekip çalışması ile sürdürmekteyiz."

MİGROS

Kerim Tatlıcı

IT ve Ar-Ge Direktörü

TURKCELL

"OBASE, verimizi ve bizim ihtiyaçlarımızı çok iyi tanıyor."

"Obase ve Turkcell BT departmanı uzun süredir birlikte çalışıyor. MicroStrategy yeteneklerini kullanmadaki uzmanlığı ile iş hedeflerimize ulaşmamıza katkıda bulunuyor. Obase ve Turkcell BT departmanı uzun süredir birlikte çalışıyor. Obase ihtiyaçlarımızı anlıyor ve verilerimizi derinlemesine biliyor. MicroStrategy yeteneklerini kullanmadaki uzmanlığı ile iş hedeflerimize ulaşmamıza katkıda bulunuyor."

TURKCELL

Hilal Atılay

İnsan Kaynakları Direktörü

EWE Türkiye Holding

"OBASE ile veriye dayalı İş kararları"

"One IT projesi, ile, operasyonel verimliliğimizi otomatikleşen veri aktarımı ile artırmanın yanı sıra; tek bir gerçek değer üzerinden objektif stratejiler oluşturuyoruz."

EWE Türkiye Holding

Gökhan Ekşi

Perakende ve Ticari Uygulamalar Müdürü
TÜM BAŞARI HİKAYELERİMİZ

Sektörünüze özel çözümler için

BİZE ULAŞIN