IPEKYOL

IPEKYOL

Obase

Obase’in perakende ve proje tecrübesiyle yapılan çalışma ile 17 farklı kaynaktan yer alan veriler bir yapı içerisinde toplandı.

Analitik Dönüşüm Projesi

Ipekyol, Twist ve Machka markaları ile 200’ün üzerinde mağazasında yüzbinlerce kadının farklı beğenilerine seslenen Ayaydın-Miroglio Grup, Türk hazır giyim sektörünün saygın ve köklü kurumlarından biridir. 

Perakende hazır giyim sektörüne 1986 yılında Ipekyol markasıyla giriş yapan, 1997 yılında Twist ve 2004 yılında Machka markalarıyla büyüyen Ayaydın, 2008 yılında İtalya’nın global tekstil ve hazır giyim grubu Miroglio’yla birleşerek Ayaydın-Miroglio Grup’u kurmuştur.


Ayaydın-Miroglio Grubun; kullanılan farklı sistemler ve bu sistemlerin ürettikleri verilerin konsolide edilmesi ve raporlama alt yapısını değiştirmek ihtiyacı sebebi ile bir analitik dönüşüm projesi başlatıldı.

Obase’in perakende ve proje tecrübesiyle yapılan çalışma ile 17 farklı kaynaktan yer alan veriler bir yapı içerisinde toplandı. Mevcut raporlar analiz edildi.

Gerçekleştirilen başarılı konsolidasyon çalışması sonrası; raporlama eforları azalırken, analiz ve karar süreci hızlandı.


Hakan Duran │IT ve E-Ticaret Direktörü

"Ayaydın-Miroglio Grup olarak; kullanılan farklı sistemlerimiz vardı. Bu sistemlerin ürettikleri verilerin konsolide edilmesi ve raporlama alt yapısını değiştirmek ihtiyacı doğdu. Perakende ve proje tecrübesine güvendiğimiz Obase ile yaptığımız çalışma ile veri kaynakları toplantı. Raporlar analiz edildi. Bunların sonucunda başarılı bir konsolidasyon gerçekleştirildi. Bu sayede raporlama eforları azalırken, analiz ve karar süreci hızlandı."