Hibrit, Uyarlanabilir Regresyon PLF Tahminleme Modeli

BROŞÜR

Yolcu Doluluk Oranını İyileştirerek Gelirinizi Artırın

PLF-Passenger Load Factor, havayolu kapasite kullanım ölçümünü yaparak; işgücü, yakıt, katering ve yer hizmetleri gibi tamamlayıcı işlevlerin planını ve maliyetlerini etkileyen bu KPI’ın iyileştirilmesini sağlar. Obase PLF Optimizasyonu çözümü, hibrit bir regresyon modeli üzerine kurulmuştur ve mümkün olan en küçük hata payına ile PLF tahminlemesi yapar. Model optimum gelir elde etmeye yardımcı olurken, iş birimlerinin akıllıca fiyatlandırma ve kampanyalar yapmasını sağlar.

Gelir Optimizasyonu
Gelişmiş İleri Tahminleme
Güçlendirilmiş İş Birimleri
Karlılık Artışı
Performans Verimliliği
Operasyonel Giderlerde Azalma

Passenger Load Factor (PLF) PLF, havayolu için koltuk doluluğu ve elde edilen gelirin verimliliğini gösteren bir KPI’dır. Bu KPI’ın iyileştirilmesi işgücü, yakıt, katering ve yer hizmetleri gibi fonksitonların planlama ve maliyetini doğrudan etkiler. Mevsimsellik, öngörülmeyen talep ve hatta politik & ekonomik faktörlerden doğrudan etkilenmesi nedeniyle PLF tahminlemesi yapmak zorlayıcı olmaktadır. Obase PLF çözümü, havayoluna özel modeller oluşturarak belirli bir zaman aralığında, coğrafyada ya da uçuşta gerçekleşecek yolcu trafiğini sektör standartlarının üzerinden bir doğrulukla tahminler.

  • %0.91 PLF artışı ile $10.5M+ karlılık
  • %80+ PLF oranı ile sektör standartlarının üzerinde sonuçlar
  • %20 daha düşük tahminleme hatası
  • %59 oranındaki uçuş tahminlemesinde
  • %0-10 raporlanan hata oranı Gün öncesi tahminlemede mükemmellik: 336 gün

Aras Kargo

"Yaptığımız raporlama altyapıları ile kullanıcılar hızlı bir şekilde kendi rapor ve dashboardlarını oluşturabiliyor."

"Bu da oldukça dinamik olan operasyonumuzun daha izlenebilir hale  gelmesini sağlıyor. Obase, çözüm odaklı ve hızlı hizmet yaklaşımı olan bir tedarikçimiz. Bununla beraber, önceliğinin müşteri memnuniyeti olması bizim için çok değerli."

Aras Kargo

Mehmet Zeki Güngör

İş Zekası MüdürüAras Kargo

Aras Kargo

"Self servis BI yapısı kullanımı, kullanıcıların hızlı bir şekilde raporlarını oluşturmasını sağlarken verilerin şeffaflığını da koruyabiliyor."

"Operasyonlarımızda 10 yılı aşkın zamandır MicroStrategy çözümünü, Obase danışmanlığında kullanıyoruz. Kullanıcılar tarafından gelen raporlama taleplerinin azaltılması bizim için önemliydi. Self servis BI yapısı kullanımını daha da arttırarak ve kullanıcıları eğiterek gelen rapor taleplerini azalttık."

Aras Kargo

Mehmet Zeki Güngör

İş Zekası Müdürü

MicroStrategy

"Obase komple çözüm sunma yetkinliğine ve güçlü bir ekibe sahip en deneyimli iş ortaklarımız arasında yer alıyor."

"MicroStrategy’nin en fazla deneyime, komple çözüm sunma yetkinliğine ve güçlü bir ekibe sahip olan iş ortakları arasında yer alan Obase, MicroStrategy olarak Türkiye’de başarılı olmamızda çok önemli bir rol oynadı. Türkiye’de Obase ile olan 20 yılı aşkın ortaklığımız, yıllardır süregelen sadık müşteri profilimizi muhafaza etmek, güçlendirmek ve büyütmek, bundan sonra da önceliğimiz olacak."

MicroStrategy

Darrly Owen

MEA Bölgesi Başkan Yardımcısı

Turkish Airlines

"Obase çözümleri İle transactional servislerimizi ve mobil uygulamalarımızı tek bir platformdan görselleştirerek takip edebiliyoruz."

"THY, MicroStrategy Enterprise platformu ve Obase uzmanlığıyla İş Zekasını geliştiriyor. Obase çözümleri, transaction servislerinin ve mobil uygulamaların tek bir yerde görüntülenmesini sağlıyor. MicroStrategy yetenekleri, bize masaüstü ve mobil cihazlar için bütünleşik bir gelişim ortamı sunuyor."

Turkish Airlines

İbrahim Oral Emül

Büyük Veri ve İş Zekası Yöneticisi Türk Hava Yolları

Borusan Otomotiv

"IBM DataStage yetkinlikleri ve Obase uzmanlığı ile veri yönetimi sürecimizi iyileştirdik."

"Borusan Otomotiv kendi bünyesinde geliştirdiği ve yaklaşık olarak 10 yıldır kullanmakta olduğu CRM uygulamasını yeni bir yapıya geçirme kararı almıştı. Yeni CRM altyapısına geçerken; 10 yıl boyunca verilerde oluşan kalite sorunlarının çözülmesini, müşteri tekilleştirme ve verilerin kalitelerinin arttırılmasını amaçlıyordu. Borusan Otomotiv tüm bu sorunların çözümü için IBM Information Server ürün ailesini ve OBASE ile iş birliğini tercih etti."

Borusan Otomotiv

Veri Yönetimi Projesi

TÜM BAŞARI HİKAYELERİMİZ

Sektörünüze özel çözümler için

BİZE ULAŞIN