G2mEksper

G2mEksper

Obase

S&OP, talep planlama ve depo besleme süreçlerimizi bir üst seviyeye taşıdık ve proje KPI’larının ötesinde bir kazanım elde ettik.

Talep Optimizasyonu, Sipariş Yönetimi Dijitalleşme Projesi

Ev Dışı Tüketim pazarında dağıtım faaliyeti gösteren g2mEksper; geniş ürün yelpazesi ile uluslararası standartlarda hizmet sunan bir satış ve dağıtım organizasyonuna sahiptir.


Proje kapsamında; müşteri servis seviyelerini en yüksek değerlerde korurken, yok satmaları en düşük seviyeye indirecek, stokları optimum seviyede yönetecek, kullanıcı hatalarını en aza indirecek ve operasyonel verimliliği arttıracak bir çözüm üretilmesi hedeflenmiştir. Böylece depoların sezon geçişlerinde, yılbaşı, ramazan dönemi gibi özel takvimlerde, özel etkinliklerde envanter olarak hazır bulundurulmasını sağlayacak sistem geliştirilmiştir.


Bora Tanyel │Tedarik Zinciri&Operasyon Direktörü

"2019 yılı içinde başladığımız projenin 2020 başında canlıya alınması ile, S&OP, talep planlama ve depo besleme süreçlerimizi bir üst seviyeye taşıdık ve proje KPI’larının ötesinde bir kazanım elde ettik.

Projenin bizim için en önemli iki katma değeri, sanki bunun olacağını önceden görmüş gibi, bizi pandemi koşullarına hazırlamış ve bir çok optimizasyon fırsatı sağlamış olması; ikinci olarak ise bize yaptığımız işte bir rekabet avantajı sağlayarak, portföyümüze yeni lojistik müşterileri daha hızlı bir şekilde dahil etmemizde bir kaldıraç etkisi yaratması oldu.
Tüm proje ekibine ve OBASE’e çok teşekkür ederiz."