ANALİTİK CRM


OBASE CRM - Analitik Müşteri İlişkileri Yönetimi

Müşterilerinizi daha yakından tanımanız ve ürünlerinizi onlar için vazgeçilmez kılmanız için gereken her şey OBASE’de...

Perakende alanında müşteri sadakatini sağlamanın yolu, müşteri ilişkilerini iyi yönetmekten geçiyor. Onların ne istediğini iyi anlamak ve onlar için sizi tercih edebilmelerini sağlayacak avantajlar yaratmak artık çok kolay.

OBASE’in perakende alanındaki tecrübesiyle geliştirdiği Analitik CRM ürünü, size bu yönde destek olacak tüm araçları sağlıyor. Müşteri analizlerini gerçekleştiren, raporları hızla üreten, kampanyaları sizin için kolaylaştıran ve sadakat sistemiyle ödüllendirme süreçlerini yöneten Analitik CRM, müşterilerinizin markanıza duyduğu güveni artırırken, sizin de kârlı operasyonlara imza atmanıza yardımcı oluyor.

Müşteri verisi tek merkezde birleşiyor
Güçlü bir CRM’in en büyük dayanağı olan veriyi farklı kanallardan toplayan OBASE, verinin tek bir merkezde birleştirilerek tekilleştirilmesini, birleştirilmesini ve segmente edilmesini sağlayarak anlamlı bir ‘müşteri bilgi bankası’ oluşturuyor. Bu bilgi bankası ise CRM tarafından müşteri sınıfları bazında yeni kampanyaların düzenlenmesini sağlarken, sizin de hedef kitlenizi yakalayabilmenizi kolaylaştırıyor.

Müşteri segmentine özel kampanyalar
Eskiden herkes için geçerli kampanyalar, artık müşteri segmentasyonu doğrultusunda çeşitlenmek zorunda. OBASE CRM ürünü, işte bu segmentasyonu başarıyla tamamlayarak hedefi 12’den vurabilmenizi sağlayacak zemini hazırlıyor. Analitik CRM çözümüyle; müşteri segmenti tanımlarını operasyonel süreçlere entegre edebilir, müşterilere yönelik çok yönlü kampanyalar düzenleyebilirsiniz. Hatta, bu kampanyaların performansını ölçerek müşterilerinize özel hizmetler geliştirebilirsiniz.

OBASE’in farkı, sizi iyi tanıması...
Kurulduğu günden beri perakende alanında sunduğu çözümlerle uzmanlığını artırması sayesinde OBASE, ortaya koyduğu CRM çözümüyle sektörel ihtiyaçları eksiksiz olarak gidermeyi hedefliyor. Bu hedef doğrultusunda OBASE, tecrübesi başarılı projelerle kanıtlanmış fonksiyonel ve teknik ekiplerine güveniyor.

Neden OBASE CRM?

 • Müşteri doğru analiz edip, daha iyi tanınabilir,
 • Müşteri segmentasyonunu gerçekleştirilebilir,
 • Müşteri segmentlerine uygun kampanyalar düzenlenebilir
 • Kampanya ve promosyonların geri dönüşlerini değerlendirilebilir
 • Değerlendirmelere göre yeni ürün ve hizmetler geliştirilebilir

Başarının anahtarı: RFM Analizi
OBASE Analitik CRM’in müşteri segmentasyonundaki başarısını sağlayan en önemli özellik RFM (Recency, Frequency, Monetary - Son geliş zamanı, Sıklık, Parasal büyüklük) analizi. Bu analiz yöntemi sayesinde gerçekleştirilen segmentasyonlar, firmaların, operasyonlarından çok daha kârlı geri dönüşler elde edilebilmesini kolaylaştırıyor. Müşterinin son alışveriş tarihi, alışveriş sıklığı ve yaptığı harcamaların büyüklüğü bu analizle değerlendiriliyor.

Etkileşim noktaları ve veritabanı entegrasyonları
Verinin merkezde toplanması ve gerektiğinde yine müşteriyle temas noktalarınızdan ulaşılabilir olması önemli... OBASE CRM ürünü bu noktada güçlü entegrasyon özellikleriyle; yazar kasalar, kiosklar, sanal mağazalar, veritabanları vb. noktalara müşteri ve promosyon bilgilerinin kolayca gönderilmesini sağlıyor. Gerçekleşen satışlar ve promosyon aktiviteleri esnasında müşteri veritabanı ile online iletişimin sağlanması da mümkün oluyor. Tüm bu özellikler, operasyonun hızlı ve etkili bir şekilde gerçekleşmesinde kilit rol oynuyor.

Doğru ilişkilendirilmiş analizler
OBASE CRM, sistemden en yüksek faydayı zahmetsizce elde edebilmeniz için tasarlandı. Özellikle raporlama modülü, tek bir gösterge panelinde gerekli tüm analizleri görebilmenizi sağlıyor. Yapılacak analizler için uzmanlara ihtiyacınız kalmadan, çok kısa sürelerde sonuçları şık göstergelerle alabilmek mümkün.

Özellikler

 • Uçtan uca müşteri ilişkileri yönetimi
 • Müşteri segmentasyonunda RFM analizi
 • Doğru ilişkilendirme sayesinde güçlü karar destek
 • Veriyi tek noktada toplama, tekilleştirilme, birleştirilme ve segmente etme
 • Güçlü entegrasyon özellikleriyle uç noktalara bilgi akışı
 • Kapsamlı kampanya yönetimi ve zengin ödüllendirme seçenekleri

Modüller

 • Müşteri Data Kontrol Raporları
 • Demografik Segmentasyon
 • RFM Analizleri
 • Segment Geçiş Karnesi
 • Kampanya Performans Değerlendirme

OBASE

1995 yılında kurulan OBASE, "Bilimsel Perakende Çözümleri" ve "Analitik Çözümler" alanlarında uzmanlaşmış Türkiye'nin öncü yazılım ve danışmanlık şirketlerindendir. Firmalara detay bazda depolanmış büyük veri kitlelerini kullanarak çok boyutlu analizler yapma olanağı veren OBASE, firmaların karar destek sistemi ihtiyaçlarını karşılayacak çözümleri sunmaktadır. Dünyanın lider şirketleriyle oluşturduğu iş ortaklıklarını, sahip olduğu AR-GE yetenekleri ile en iyi şekilde tamamlayan OBASE, yurt içinde ve 11 ülkede farklı ölçekteki çok sayıda müşterisine ,sistem çözümlerini yazılım, eğitim, danışmanlık ve destek hizmetleriyle birlikte sunmaktadır.

Devamı

Haberler

Şok Marketler, OBASE’in Replenishment çözümüyle EuroCIS 2017’de, ” En İyi Kurumsal Çözüm” kategorisi ödülünü aldı! Türkiye’nin 2016 yılında en hızlı büyüyen perakendecisi Şok...
Obase’in Üniversite İşbirlikleri Devam Ediyor!   Obase, 2012 yılından bu yana yerinde Ar-Ge Merkezi olarak sürdürmekte olduğu İnovasyon çalışmalarını akademik işbirlikleri ile...

İLETİŞİM & DESTEK

OBASE Bilgisayar ve Danışmanlık Hizm. Tic. A.Ş.

 • Adres: Saray Mah. Site Yolu sok. No:18 K:2 34768 Ümraniye, İSTANBUL
 • Tel: +90 216 527 30 00
 • E-posta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Buradasınız: Home ÇÖZÜMLER CRM ve CX ÇÖZÜMLERİ ANALİTİK CRM